17 июля День святых Царственных страстотерпцев. Престольный праздник!

Приблизительное время чтения: < 1 минуты

Тропарь царственных страстотерпцев глас 4
Днесь, благовернии людие, светло почтим/ седмерицу честную царственных страстотерпец,/ Христову едину домашнюю Церковь:/ Николая и Александру,/ Алексия, Ольгу, Татиану, Марию и Анастасию./ Тии бо, уз и страданий многоразличных не убоявшеся,/ от богоборных смерть и поругание телес прияша/ и дерзновение ко Господу в молитве улучиша./ Сего ради к ним с любовию возопиим:/ о святии страстотерпцы,/ гласу покаяния и стенанию народа нашего вонмите,/ землю Российскую в любви к Православию утвердите,/ от междоусобныя брани сохраните,/ мир мирови у Бога испросите// и душам нашим велию милость.

Тропарь царственных страстотерпцев глас 4

Всенощное бдение.
в 0:00 Ночная Литургия
в 8:30 Поздняя Литургия.

Записки можно подать в группе ВКонтакте до 16 июля до 20:00.